اخبار مذهبي
 

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علي اكبري،  در گردهمايي ائمه جماعات و روحانيون فعال در طرح «مدارس امين» كه در مجتمع آموزشي محراب برگزار شد، با اشاره به اينكه اجراي اين طرح ارزشمند را به فال نيك مي گيريم، گفت: اميد است كه شما برادران و خواهران در آن حركت جدي و موثري داشته باشيد.

وي با اشاره به اينكه ارتباط با نسل نو توفيقي است كه خداوند به ما عنايت كرده است، افزود: نوجوانان مخاطباني «قريب العهد» به فطرت هستند، از اين رو بايد عطش معنوي آنان را با انتقال آموزه‌هاي ديني برطرف كنيم.رييس مركز رسيدگي به امور مساجد، ادامه داد: شايد رسالت اول ما در مواجهه با نسل نوجوان ايجاد عطش نسبت به معارف ديني و ارزش‌هاي ايماني باشد و اين موضوع زماني بيشتر مي‌شود كه مبلغان خواهر يا برادر از نظر شخصيتي، معنويت، آرامش و مزاياي حيات طيبه از ارزش هاي بالايي بهره مند باشند.

حاج‌علي‌اكبري با بيان اينكه نوجوانان و كودكان گيرنده‌هاي باطني فعال‌تري نسبت به ديگر سنين دارند، اظهار كرد: نخستين دريافت‌كننده، جلوه هاي شخصيتي غيرزباني آنان است كه در اصطلاح به آن زبان وجود گفته مي‌شود كه صداي آن بلندتر و درك آن راحت‌تر است.

وي تقويت ارتباط باطني با ملكوت عالم را يكي از راه هايي دانست كه بايد در مدارس در وهله اول براي مواجهه با جوانان و نوجوانان و كودكان مورد توجه قرار گيرند و  افزود: اين موضوع كه سهم ما از معارف الهي تا چه ميزان باشد، بسيار اهميت دارد بنابراين بايد يك مبلغ، معارف، منابع ژرف و بي‌انتها را كسب كرده باشدزيرا اگر وي با معارف الهي آشنايي كافي نداشته باشد براي ارتباط گيري با مردم چيزي ندارد و اين امكان ميسر نمي شود و در اين صورت نمي تواند اثر مثبتي بر آنان داشته باشد.

رييس مركز رسيدگي به امور مساجد، گفت: با وجود ظرفيت‌هاي حيرت‌انگيزي كه در مساجد وجود دارند همه ما درباره آن ها دچار غفلت مضاعف هستيم و بايد براي عمران مساجد و آباداني آن‌ها اقدام كنيم.

حاج علي اكبري، ادامه داد: ما بايد  از ظرفيت نهاد خداساخته استفاده كنيم تا بر اساس آن در جامعه «زيست موحدانه» شكل گيرد، زيرا كه اين مكان زندگي بر محور نماز را تشريح كرده و در دسترس قرار داده است.

وي خطاب به مبلغان و روحانيون طرح مدارس امين، گفت: شما مبلغان مي‌توانيد ارتباط نوجوانان و نسل نو كه در در كانون‌هاي اصلي اجتماع حضور دارند را با مساجد بيشتر كنيد كه اگر خروجي آن انس با مساجد باشد نتيجه كار شما در رتبه بالاتري قرار گرفته است، زيرا كه اگر كسي به حقيقت و نورانيت مسجد گره بخورد بيمه مي شود.

بازدید:


امتیاز:
 
[ ۳ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۰:۱۰ ] [ jafar ] [ نظرات (1) ]
درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب